10 DOBRÝCH RAD, KTERÉ USNADNÍ VAŠEMU DÍTĚTI VSTUP DO MŠ

Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá, jaké to tam je. Vyhněte se negativním popisům (tam tě naučí poslouchat, tam se s tebou dohadovat nebudou…).
Zvykejte dítě na odloučení.

Veďte dítě k samostatnosti při hygieně, oblékání, jídle. Samostatné dítě nebude zažívat negativní pocity spojené s tím, že je jediné, které se neumí obléknout, dojít na WC atd.

Dejte dítěti pocit důvěry, že vše zvládne.

Dejte dítěti něco důvěrného (plyšáka, fotku …).

Pokud bude dítě první dny při příchodu do školky plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení neprotahujte.

Plňte své sliby. Když řeknete, že přijdete po obědě, skutečně přijďte!

Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte vzniklou situaci Vy. Děti okamžitě vycítí Váš projev strachu a úzkosti. Platí zde, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit úzkosti i své dítě.

Pokud máte strach z odloučení a nejste přesvědčeni o tom, že dítě dát do školky chcete, pak byste měli své rozhodnutí o nástupu dítěte přehodnotit, případně se dohodnout, že dítě bude vodit ten z Vás, který s tím má menší problém.

Za pobyt ve školce neslibujte odměny předem. Pokud den proběhne v pohodě, je namístě pochvala nebo odměna. Pozor, nemělo by se to stát každodenním pravidlem.

Promluvte si s učitelkou o možnosti postupné adaptace.

Tyto rady vycházejí z našich dlouholetých zkušeností a práce PhDr. Simony Hoskovcové, PhD., z UK.

• Pondělí 21. ledna 2019
  • Svátek má Běla
  • Zítra má svátek Slavomír
  • Do Vánoc zbývá 337 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 4. týden
Jasno
Pondělí 0%
High 32° / Low 21°
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° F. Vítr JV a proměnlivé počasí.
Jasno
Úterý 10%
High 32° / Low 20°
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° F. Vítr J a proměnlivé počasí.
Skoro zataženo
Středa 10%
High 32° / Low 25°
Většinou zataženo. Chladno. Nejvyšší teploty 32 ° F. Vítr VJV o rychlosti 5 - 10 mi/h.
Zataženo
Čtvrtek 20%
High 33° / Low 24°
Zataženo. Nadále chladno. Nejvyšší teploty 33 ° F. Vítr J a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
Pátek 20%
High 31° / Low 25°
Částečně zataženo. Nadále chladno. Nejvyšší teploty 31 ° F. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 mi/h.