10 DOBRÝCH RAD, KTERÉ USNADNÍ VAŠEMU DÍTĚTI VSTUP DO MŠ

Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá, jaké to tam je. Vyhněte se negativním popisům (tam tě naučí poslouchat, tam se s tebou dohadovat nebudou…).
Zvykejte dítě na odloučení.

Veďte dítě k samostatnosti při hygieně, oblékání, jídle. Samostatné dítě nebude zažívat negativní pocity spojené s tím, že je jediné, které se neumí obléknout, dojít na WC atd.

Dejte dítěti pocit důvěry, že vše zvládne.

Dejte dítěti něco důvěrného (plyšáka, fotku …).

Pokud bude dítě první dny při příchodu do školky plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení neprotahujte.

Plňte své sliby. Když řeknete, že přijdete po obědě, skutečně přijďte!

Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte vzniklou situaci Vy. Děti okamžitě vycítí Váš projev strachu a úzkosti. Platí zde, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit úzkosti i své dítě.

Pokud máte strach z odloučení a nejste přesvědčeni o tom, že dítě dát do školky chcete, pak byste měli své rozhodnutí o nástupu dítěte přehodnotit, případně se dohodnout, že dítě bude vodit ten z Vás, který s tím má menší problém.

Za pobyt ve školce neslibujte odměny předem. Pokud den proběhne v pohodě, je namístě pochvala nebo odměna. Pozor, nemělo by se to stát každodenním pravidlem.

Promluvte si s učitelkou o možnosti postupné adaptace.

Tyto rady vycházejí z našich dlouholetých zkušeností a práce PhDr. Simony Hoskovcové, PhD., z UK.

• Sobota 21. září 2019
  • Svátek má Matouš
  • Zítra má svátek Darina
  • Do Vánoc zbývá 94 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 38. týden
Neděle 10%
High 54° / Low 46°
Zataženo. Nejnižší teploty 46 ° F.
Částečně oblačno
Pondělí 10%
High 63° / Low 40°
Většinou zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 63 ° F. Vítr JZ o rychlosti 20 - 30 mi/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 40 mi/h.
Možnost deště
Úterý 50%
High 50° / Low 38°
Větrno, odpoledne se slabým deštěm. Nejvyšší teploty 50 ° F. Vítr ZJZ o rychlosti 20 - 30 mi/h. Pravděpod. deště 50 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 40 mi/h.
Středa 10%
High 60° / Low 42°
Zataženo. Nejvyšší teploty 60 ° F. Vítr J o rychlosti 10 - 15 mi/h.
Čtvrtek 10%
High 67° / Low 43°
Zataženo. Nejvyšší teploty 67 ° F. Vítr JJZ o rychlosti 10 - 20 mi/h.