10 DOBRÝCH RAD, KTERÉ USNADNÍ VAŠEMU DÍTĚTI VSTUP DO MŠ

Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá, jaké to tam je. Vyhněte se negativním popisům (tam tě naučí poslouchat, tam se s tebou dohadovat nebudou…).
Zvykejte dítě na odloučení.

Veďte dítě k samostatnosti při hygieně, oblékání, jídle. Samostatné dítě nebude zažívat negativní pocity spojené s tím, že je jediné, které se neumí obléknout, dojít na WC atd.

Dejte dítěti pocit důvěry, že vše zvládne.

Dejte dítěti něco důvěrného (plyšáka, fotku …).

Pokud bude dítě první dny při příchodu do školky plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení neprotahujte.

Plňte své sliby. Když řeknete, že přijdete po obědě, skutečně přijďte!

Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte vzniklou situaci Vy. Děti okamžitě vycítí Váš projev strachu a úzkosti. Platí zde, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit úzkosti i své dítě.

Pokud máte strach z odloučení a nejste přesvědčeni o tom, že dítě dát do školky chcete, pak byste měli své rozhodnutí o nástupu dítěte přehodnotit, případně se dohodnout, že dítě bude vodit ten z Vás, který s tím má menší problém.

Za pobyt ve školce neslibujte odměny předem. Pokud den proběhne v pohodě, je namístě pochvala nebo odměna. Pozor, nemělo by se to stát každodenním pravidlem.

Promluvte si s učitelkou o možnosti postupné adaptace.

Tyto rady vycházejí z našich dlouholetých zkušeností a práce PhDr. Simony Hoskovcové, PhD., z UK.

NON-STOP Domain Scanning

FireWall is ON

AntiMalware is ON

• Neděle 19. srpna 2018
  • Svátek má Ludvík
  • Zítra má svátek Bernard
Jasno
Neděle 0%
High 91° / Low 66°
Většinou jasno. Nejnižší teploty 66 ° F.
Jasno
Pondělí 10%
High 90° / Low 64°
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 90 ° F. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 mi/h.
Zataženo
Úterý 10%
High 84° / Low 62°
Zataženo. Nejvyšší teploty 84 ° F. Vítr S o rychlosti 5 - 10 mi/h.
Částečně oblačno
Středa 0%
High 89° / Low 66°
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 89 ° F. Vítr JJV a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
Čtvrtek 20%
High 89° / Low 66°
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 89 ° F. Vítr J o rychlosti 5 - 10 mi/h.