ADAPTACE.

Pro nově nastupující děti je zavedena adaptační doba. Délka a forma se upravuje individuálně podle potřeb dítěte. Pro dítě, které přichází do školky poprvé, je tento krok velkou změnou a je nutné dítě na pobyt v cizím prostředí, velkém kolektivu s přesně daným režimem dne připravovat postupně. Zde nezáleží na věku dítěte! Zatímco jedno dítě přistupuje k nové situaci s radostným očekáváním, jiné vyčkává, nebo se dokonce bojí. Některé dítě zvládne situaci rychleji, jinému to jde pomaleji.

Alespoň v prvním týdnu by mělo dítě začínat docházku po jedné až dvou hodinách a postupně ji po konzultacích s učitelkou prodlužovat. V druhém týdnu by mohlo již zvládnout celé dopoledne včetně oběda. Adaptace na nové prostředí může trvat až tři měsíce. Nikdy netrvejte na požadavku, že dítě bude hned po nástupu chodit na celý den. Mělo by jít maximálně po obědě.

Nejprve se dítě bude snažit zorientovat v novém prostředí. Bude spíše pozorovatelem. Doma může být unavené, plačtivé, nevyrovnané. Bude vyprávět málo, nebo vůbec nic.

Asi od druhého týdne se bude snažit najít své místo ve skupině. Často se stane, že půjde ráno do školky nerado, bude smlouvat, vyjednávat, plakat… Tyto reakce nejsou ničím zvláštním, jsou normální. Vydržte! Každé dítě potřebuje na adaptaci svůj čas.

Viz 10 dobrých rad.

WP ALL IN ONE – ochrana webových stránek ONLINE

FIREWALL
      ANTIMALWARE