ADAPTACE.

Pro nově nastupující děti je zavedena adaptační doba. Délka a forma se upravuje individuálně podle potřeb dítěte. Pro dítě, které přichází do školky poprvé, je tento krok velkou změnou a je nutné dítě na pobyt v cizím prostředí, velkém kolektivu s přesně daným režimem dne připravovat postupně. Zde nezáleží na věku dítěte! Zatímco jedno dítě přistupuje k nové situaci s radostným očekáváním, jiné vyčkává, nebo se dokonce bojí. Některé dítě zvládne situaci rychleji, jinému to jde pomaleji.

Alespoň v prvním týdnu by mělo dítě začínat docházku po jedné až dvou hodinách a postupně ji po konzultacích s učitelkou prodlužovat. V druhém týdnu by mohlo již zvládnout celé dopoledne včetně oběda. Adaptace na nové prostředí může trvat až tři měsíce. Nikdy netrvejte na požadavku, že dítě bude hned po nástupu chodit na celý den. Mělo by jít maximálně po obědě.

Nejprve se dítě bude snažit zorientovat v novém prostředí. Bude spíše pozorovatelem. Doma může být unavené, plačtivé, nevyrovnané. Bude vyprávět málo, nebo vůbec nic.

Asi od druhého týdne se bude snažit najít své místo ve skupině. Často se stane, že půjde ráno do školky nerado, bude smlouvat, vyjednávat, plakat… Tyto reakce nejsou ničím zvláštním, jsou normální. Vydržte! Každé dítě potřebuje na adaptaci svůj čas.

Viz 10 dobrých rad.

• Úterý 25. června 2019
  • Svátek má Ivan
  • Zítra má svátek Adriana
  • Do Vánoc zbývá 182 dnů
  • Je sudý týden
  • Je 26. týden
Neděle 10%
High 54° / Low 46°
Zataženo. Nejnižší teploty 46 ° F.
Částečně oblačno
Pondělí 10%
High 63° / Low 40°
Většinou zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 63 ° F. Vítr JZ o rychlosti 20 - 30 mi/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 40 mi/h.
Možnost deště
Úterý 50%
High 50° / Low 38°
Větrno, odpoledne se slabým deštěm. Nejvyšší teploty 50 ° F. Vítr ZJZ o rychlosti 20 - 30 mi/h. Pravděpod. deště 50 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 40 mi/h.
Středa 10%
High 60° / Low 42°
Zataženo. Nejvyšší teploty 60 ° F. Vítr J o rychlosti 10 - 15 mi/h.
Čtvrtek 10%
High 67° / Low 43°
Zataženo. Nejvyšší teploty 67 ° F. Vítr JJZ o rychlosti 10 - 20 mi/h.