ADAPTACE.

Pro nově nastupující děti je zavedena adaptační doba. Délka a forma se upravuje individuálně podle potřeb dítěte. Pro dítě, které přichází do školky poprvé, je tento krok velkou změnou a je nutné dítě na pobyt v cizím prostředí, velkém kolektivu s přesně daným režimem dne připravovat postupně. Zde nezáleží na věku dítěte! Zatímco jedno dítě přistupuje k nové situaci s radostným očekáváním, jiné vyčkává, nebo se dokonce bojí. Některé dítě zvládne situaci rychleji, jinému to jde pomaleji.

Alespoň v prvním týdnu by mělo dítě začínat docházku po jedné až dvou hodinách a postupně ji po konzultacích s učitelkou prodlužovat. V druhém týdnu by mohlo již zvládnout celé dopoledne včetně oběda. Adaptace na nové prostředí může trvat až tři měsíce. Nikdy netrvejte na požadavku, že dítě bude hned po nástupu chodit na celý den. Mělo by jít maximálně po obědě.

Nejprve se dítě bude snažit zorientovat v novém prostředí. Bude spíše pozorovatelem. Doma může být unavené, plačtivé, nevyrovnané. Bude vyprávět málo, nebo vůbec nic.

Asi od druhého týdne se bude snažit najít své místo ve skupině. Často se stane, že půjde ráno do školky nerado, bude smlouvat, vyjednávat, plakat… Tyto reakce nejsou ničím zvláštním, jsou normální. Vydržte! Každé dítě potřebuje na adaptaci svůj čas.

Viz 10 dobrých rad.

NON-STOP Domain Scanning

FireWall is ON

AntiMalware is ON

• Sobota 20. října 2018
  • Svátek má Vendelín
  • Zítra má svátek Brigita
Částečně oblačno
Sobota 10%
High 56° / Low 42°
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 56 ° F. Vítr SSZ o rychlosti 5 - 10 mi/h.
Částečně oblačno
Neděle 10%
High 55° / Low 33°
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 55 ° F. Vítr SSZ o rychlosti 5 - 10 mi/h.
Jasno
Pondělí 10%
High 57° / Low 39°
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 57 ° F. Vítr ZSZ a proměnlivé počasí.
Skoro zataženo
Úterý 20%
High 50° / Low 46°
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 50 ° F. Vítr Z o rychlosti 15 - 25 mi/h.
Možnost deště
Středa 40%
High 51° / Low 43°
Přeháňky. Nejvyšší teploty 51 ° F. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 mi/h. Pravděpod. deště 40 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 40 mi/h.