ADAPTACE.

Pro nově nastupující děti je zavedena adaptační doba. Délka a forma se upravuje individuálně podle potřeb dítěte. Pro dítě, které přichází do školky poprvé, je tento krok velkou změnou a je nutné dítě na pobyt v cizím prostředí, velkém kolektivu s přesně daným režimem dne připravovat postupně. Zde nezáleží na věku dítěte! Zatímco jedno dítě přistupuje k nové situaci s radostným očekáváním, jiné vyčkává, nebo se dokonce bojí. Některé dítě zvládne situaci rychleji, jinému to jde pomaleji.

Alespoň v prvním týdnu by mělo dítě začínat docházku po jedné až dvou hodinách a postupně ji po konzultacích s učitelkou prodlužovat. V druhém týdnu by mohlo již zvládnout celé dopoledne včetně oběda. Adaptace na nové prostředí může trvat až tři měsíce. Nikdy netrvejte na požadavku, že dítě bude hned po nástupu chodit na celý den. Mělo by jít maximálně po obědě.

Nejprve se dítě bude snažit zorientovat v novém prostředí. Bude spíše pozorovatelem. Doma může být unavené, plačtivé, nevyrovnané. Bude vyprávět málo, nebo vůbec nic.

Asi od druhého týdne se bude snažit najít své místo ve skupině. Často se stane, že půjde ráno do školky nerado, bude smlouvat, vyjednávat, plakat… Tyto reakce nejsou ničím zvláštním, jsou normální. Vydržte! Každé dítě potřebuje na adaptaci svůj čas.

Viz 10 dobrých rad.

• Sobota 15. prosince 2018
  • Svátek má Radana
  • Zítra má svátek Albína
  • Do Vánoc zbývá 9 dnů
  • Je lichý týden
  • Je 51. týden
Sobota 10%
High 30° / Low 22°
Během noci se vyjasní. Nejnižší teploty 22 ° F.
Neděle 10%
High 29° / Low 26°
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 29 ° F. Vítr JV o rychlosti 5 - 10 mi/h.
Pondělí 10%
High 35° / Low 31°
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 35 ° F. Vítr JJZ a proměnlivé počasí.
Úterý 10%
High 38° / Low 26°
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 38 ° F. Vítr JJZ a proměnlivé počasí.
Skoro zataženo
Středa 10%
High 33° / Low 26°
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 33 ° F. Vítr VJV o rychlosti 5 - 10 mi/h.