Platba školného a stravného

Stravné a školné se platí převodem na účet školy 2000769329/0800 pod VS, který zadává na začátku docházky dítěte do MŠ vedoucí školní kuchyně. Školné i stravné má svůj samostatný VS. Platby nelze slučovat.

Platby musí být poukázány na BÚ školy nejpozději do 15. dne v měsíci.

Stravné

Stravné je hrazeno zálohově na daný měsíc. V následujícím měsíci se provádí vyúčtování stravného podle docházky dítěte.

Přihlášku ke stravování vyplňují rodiče při přijímacím řízení.

Omluvit ze stravování lze dítě nejpozději do 8:00 hod. téhož dne telefonicky. Jestliže není řádně omluveno, stravné se mu první neomluvený den započítává.

Dítě, které jde po obědě domů a je přihlášeno k celodennímu stravování, dostává odpolední svačinu s sebou.

Dítěti, které chodí stabilně po obědě domů, se odpolední svačina nezapočítává.

Výše stravného pro děti    od 3–6 let      6–7 let

Přesnídávka:                        9,- Kč        10,- Kč

Oběd:                                   21,- Kč       22,- Kč

Odpolední svačina:               9,- Kč        10,- Kč

Stravovací režim dětí v průběhu vzdělávání.

9:10 –   9:30   podávání dopolední přesnídávky

12:00 – 13:00 oběd

14:30 – 14:45 podávání odpolední svačiny

Kromě jídel připravuje školní kuchyně i tekutiny, které děti během svého pobytu v mateřské škole konzumují v rámci pitného režimu. Ve třídách jsou celodenně k dispozici nápoje (čaj, voda, šťáva).

Školné

Výše školného je 700 Kč za měsíc. Děti, které plní povinné předškolní vzdělávání, školné neplatí.

Školné za dítě, které je přijato do MŠ, musí být uhrazeno vždy, i v době jeho nemoci či omluvené dlouhodobé nepřítomnosti. Výše školného není závislá ani na délce docházky do MŠ (polodenní, celodenní atd.).

V případě, že rodiče školné opakovaně, po urgencích neuhradí, lze dítě z docházky do MŠ vyřadit.

Informace k placení školného na březen 2020

Vážení rodiče, školné za měsíc březen Vám je sníženo z důvodu uzavření MŠ na 350,- korun.

Zbývajících 350,- kč, které jste zaslali, Vám převedeme na stravné.

Za měsíc duben, se prozatím nic neplatí, bude to řešeno až po otevření školky.

Přeji klidné a zdravé dny.

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání  v mateřské škole pro školní rok 2018/2019.

Podle § 123, odst. (4) zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)

je výše úplaty za předškolní vzdělávání stanovena takto:

1. a) pro všechny přijaté děti                               700,- Kč
  2. b) bezúplatná docházka pro děti v povinném předškolním vzdělávání (tj. v posledním roce před zahájením povinné školní docházky)

O snížení nebo prominutí úplaty rozhoduje ředitelka školy na základě žádosti zákonného zástupce podle vyhlášky

č. 14/2005 Sb. o předškolním  vzdělávání, v platném znění, zejména v případě dětí se sociálním znevýhodněním.

Stanovení plateb za stravné pro školní rok 2019/2020

Při celodenní docházce – celodenní stravné: 39,00 Kč /

Při polodenní docházce – polodenní stravné: 30,00 Kč

Stravné pro děti, které dovrší ve školním roce sedmi let, je stravné stanovené takto:

Při celodenní docházce – celodenní stravné: 42,00 Kč